TV TIPY Gambler aj stroskotanec, vesnička i pevnosť: Vyberte si, na čo máte chuť

Notting Hill
01.07.2016TV tipTento týždeň sa pripravte na skvelé komédie, úspešné romantické snímky, filmy plné napätia aj dobrodružstva. Z aktuálnej televíznej ponuky pre vás vyberáme niekoľko tipov, ktoré by aspoň raz za život mal vidieť každý pravý filmový fanúšik.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

PONDELOK, 20:20 Nova, Marečku, podejte mi pero!

Skvelá česká komédia z roku 1976. Jiří Kroupa pracuje ako majster v továrni na poľnohospodárske stroje, no potrebuje doklad o vyššom vzdelaní. Práve preto začne len veľmi neochotne navštevovať priemyslovku. Každý večer si tak sadá do lavice, v ktorej dopoludnia sedáva jeho vlastný syn. Dokáže ho však výsledkami predčiť?


Mohlo by vás zaujímať: Legendy českého a slovenského plátna: Svet filmu by bez nich nestál za to!


UTOROK, 17:40 HBO 2, The Gambler

Americký triler z roku 2014 v hlavnej úlohe s Markom Wahlbergom. Jim Bennett žije dvojitý život. Cez deň sa živí ako vysokoškolský profesor, no po nociach nie je nič viac než hazardný hráč. Jedného dňa si však požičia peniaze od gangstera, ktorému sa zaručí vlastným životom. Navyše tým ohrozí i svojich blízkych. A tak musí vstúpiť do podsvetia a zachrániť to, čo sa ešte dá...

STREDA, 20:15 Dajto, Stroskotanec

Dobrodružná dráma z roku 2000 v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom. Chuck Noland je manažér kuriérnej služby FedEx. Svoj život má však naplánovaný doslova na minútu. Občas sa dokonca stáva, že kvôli práci odsúva na druhú koľaj i svoju priateľku Kelly. Jeho osud sa však dramaticky zmení, keď ako jediný z posádky prepravného lietadla stroskotá na opustenom ostrove. Aby prežil, začína rozbaľovať poštové balíčky. Chuck sa tak musí naučiť žiť v celkom neznámom priestore a v situácii, ktorá mu vôbec nie je známa. Podarí sa mu prežiť?


Mohlo by vás zaujímať: Najväčšie zmeny postáv kvôli filmom: Toto hviezdam nezávidíme


ŠTVRTOK, 20:15 Dajto, Posledná pevnosť

Americký akčný film z roku 2001 v hlavnej úlohe s Robertom Redfordom. Eugen Irwin je bývalý armádny generál, ktorý sa však ocitne vo väzení. Osudným sa mu stalo vedomé neuposlúchnutie rozkazu pri bojovej misii, za čo dostal 10 rokov. Už veľmi skoro však zisťuje, že veliteľ väznice sa k väzňom správa tvrdšie, než je nutné. Práve preto sa Eugen rozhodne pomôcť spoluväzňom v tom, aby našli svoju stratenú hrdosť a dôstojnosť. Podarí sa mu to?

PIATOK, 20:30 Markíza, Vesničko má středisková

Klasická česká komédia z roku 1985 v hlavnej úlohe s Mariánom Labudom. Šofér družstevného nákladiaku Pávek odmieta jazdiť so svojím mentálne zaostalým závozníkom Otíkom. Ten mu totiž pri práci spôsobuje samé problémy, a tak s ním stráca trpezlivosť...


Mohlo by vás zaujímať: České snímky nás bavia: Skvelí herci, jedinečný humor a more hlášok


SOBOTA, 20:30 Markíza, Zamenení

Americká komédia z roku 2011 v hlavných úlohách a Ryanom Reynoldsom a Jasonom Batemanom. Dave a Mitch sú priatelia. Kým Dave pracuje celé dni, aby sa dokázal postarať o rodinu a po práci sa zasa venuje deťom a manželke, Mitch je slobodný a atraktívny muž, ktorý si tento stav zatiaľ patrične užíva. Obaja by si ale priali to, čo má ten druhý, čo sa im nakoniec aj podarí. Zrazu je Mitch Dave a Dave je Mitch a všetko je hore nohami.

NEDEĽA, 20:00 Doma, Notting Hill

Romantická komédia z roku 1999 v hlavných úlohách s Juliou Roberts a Hughom Grantom. Anna Scott je celosvetovo úspešná americká herečka, ktorá prišla do Anglicka na premiéru svojho najnovšieho filmu. William Thacker je nenápadný a nie veľmi úspešný predajca kníh v londýnskej štvrti Notting Hill. Obaja sa stretávajú práve vo Williamovom kníhkupectve, a hoci sú poriadne odlišní, preskočí medzi nimi iskra. Nájdu k sebe cestu, a čo je dôležitejšie, je vôbec vzťah tak rozdielnych ľudí možný?

Zdroj: telkáč  lu 

Foto: internet

Tagy: Vesničko má středisková Posledná pevnosť Marečku podejte mi pero! The Gambler Stroskotanec Zamenení Notting Hill

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov