TV TIPY: Užite si komediálny víkend s kvapkou sci-fi

Ak vám komédie nestačia, prepnite na Barbara Conana.
12.09.2014TV tipDobrá nálada je liekom na všetky bolesti. Nebojte sa stráviť tento víkend pred televíziou a vychutnajte si až päťnásobnú dávku humoru v podobe týchto filmov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok:

21:40 JOJ: Bournov mýtus

Jason Bourne (Matt Damon) je profesionálny zabijak, či, lepšie povedané, jedným bol. Uplynuli už dva roky od jeho pokusu vypátrať čosi o vlastnej minulosti. Zoznámil sa s peknou Marie (Franka Potente) a v anonymite spolu začali úplne nový život. Jeho domnienka, že zo starých chodníčkov už úplne zišiel,  je ale mylná. Prenasledujú ho nočné mory, spomienky sa vracajú. S Marie sa sťahujú z jedného mesta na druhé, až napokon časovaná bomba vybuchne. CIA Jasona obviní z katastrofálneho výsledku jednej zo svojich operácií a Bourne má jedinú možnosť, ako prežiť – oprášiť svoj minulý život trénovaného vraha.

20:45 JOJ Plus: Planéta opíc

Toto kultové sci-fi dnes patrí medzi klasiku vo svojom žánri. Úspech filmov dokonca režisérov Ruperta Wyatta a Matta Reevesa navnadil k natočeniu zatiaľ dvojdielneho rebootu – Zrodenie planéty opíc a Úsvit planéty opíc. Piatkový večer je taktiež venovaný jednému z novších spracovaní, konkrétne z roku 2001. V hlavných úlohách sa predstavia herci zvučných mien – Mark Wahlberg, Tim Roth, Helena Bonham Carter, Michael Clarke Duncan a ďalší. Pri spiatočnej ceste na Zem stroskotá skupina astronautov na neznámej planéte. K obrovskému zdeseniu tím neskôr zisťuje, že tento svet obýva rasa inteligentných opíc, zatiaľ čo ľudia sú primitívnou a najspodnejšou formou tejto prvotnopospoľnej spoločnosti. Do zajatia opíc padne aj samotná trojica astronautov. Jedného vypreparujú do múzea, ďalšiemu urobia zásah do mozgu... len jeden z nich sa zachráni, no utrpenie ani zďaleka nekončí.

20:15 Prima: Pravdivé lži

Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) je zrejme ten najnudnejší manžel na svete. Jeho prácou je obchod s počítačmi, teda niečo na míle vzdialené vzrušujúcemu životu. Aspoň to si myslí jeho manželka Helen (Jamie Lee Curtis), pretože skutočnosť je opakom tejto ilúzie. Harry je supertajným vládnym agentom a jeho práca sa skladá z nebezpečných misií, naháňačiek, prestreliek a súbojov. To ale Helen nevie, a preto hľadá iskru inde. Očarí ju klamár a zvodca Simon (Bill Paxton), ktorý jej tvrdí, že sám je agentom. Keď sa to Harry dozvie, rozhodne sa využiť svoje neobmedzené pracovné zdroje, aby dal Simonovi príučku a poskytol Helen vzrušenie, ktoré tak zúfalo hľadá. Keď sa do hry zapletú skutoční teroristi, závoj klamstva padá a obaja manželia sa ocitajú v životne nebezpečnej situácii.

Sobota:

22:30 Markíza: Barbar Conan

Arnold Schwarzenegger je už síce na rolu barbara Conana pristarý, to ale neznamená, že príbehom tohto neprekonateľného bojovníka je koniec. V novej verzii z roku 2011 meč popadol nemenej pôsobivý Jason Momoa, ktorého fanúšikovia seriálu Hra o tróny poznajú aj ako Khala Droga. Tradičným motívom filmu je túžba po pomste a aj tentoraz jej sekundujú desiatky krvavých scén, tuhé súboje a svaly napnuté až k prasknutiu. Mocné sily zla ale Conanovi čoskoro ukážu, že ten skutočný boj ho ešte len čaká, a práve statný barbar a jeho odvaha sú kľúčom k víťazstvu všetkých národov fiktívnej krajiny Hyboria. Okrem hlavnej hviezdy sa divákom predstavia aj Ron Perlman či Morgan Freeman.

20:15 Prima: Asterix a Obelix v službách jej veličenstva

Ani príbehom Galov Asterixa a Obelixa ešte neodzvonilo. V novom dobrodružstve sa svojrázna francúzska dvojica vydáva do Británie, pretože práve tým smerom sa upiera zrak mocného Cézara. Christiana Claviera v roli Asterixa vystriedal sympatický Edouard Baer, ktorý v druhom pokračovaní série (Asterix a Obelix: Misia Kleopatra) stvárnil filozofa Otisa. Obelix v podobe Gérarda Depardieua sa vracia v plnej paráde, aby Rimanom ukázal, že s Galmi a ich čarovným nápojom nie sú žarty. Británia je však pre nich cudzou zemou, a ako sa hovorí, iný kraj, iný mrav – a môžete si byť istí, že takúto šialku čaju dvojica Rimanobijcov ešte neochutnala!

Nedeľa:

9:30 Nova: Krotitelia duchov 2

Štvorica podnikavých vedcov je späť a s nimi poctivá dávka sci-fi humoru. Snímka pôvodom slovenského režiséra Ivana Reitmana celosvetovo zožala úspech a v budúcnosti sa zrejme dočkáme aj jej tretieho pokračovania. V druhom dieli sa divákom predstavia herci Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver, Harold Ramis a Jason Reitman, chýbať nebudú ani duchovia všetkých možných podôb. Ak si pri raňajkách radi pozriete niečo vtipné a nenáročné, Krotitelia sú perfektnou voľbou. Prajeme dobrú chuť.


Svetoznámy režisér z Komárna: Krotiť duchov budú v tretom dieli ženy


17:00 Nova: Byl jednou jeden polda 3: Major Meisner a tančící drak

Soukupov major Meisner je jedným z klenotov českej kinematografie. Ladislav Potměšil sa úlohy energického člena českej polície zhostil bravúrne. V treťom a finálnom dieli na scénu vstupuje Meisnerov dvojník z Číny s tetovaním tancujúceho draka. Meisner z USA do Čiech nevedomky prepašoval čip, ktorý chce trojica tajomných mafiánov získať pre seba. Ani policajná škola, kde Meisner svojho času pôsobil ako vedúci, už nie je tým, čím bývala – do jej čela sa postavil poručík Hrubec (Jaroslav Sypal), ktorý Meisnera odjakživa neznášal. To ale bláznivému policajtovi ani v najmenšom neprekáža. Škola je totiž plná učiteľov, ktorí boli kedysi jeho žiakmi.

Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkáč, internet

Tagy: planeta opíc Barbar Conan Arnold Schwarzenegger telkáč tv tip komédie Asterix a Obelix major Meisner

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov