TV Tipy na týždeň: Krstný otec, zlí chlapci aj zázračné deti

TV Tipy na týždeň
22.09.2014TV tipLegendárne slová Dona Corleone platia aj tento týždeň. Okrem príbehu mafiánov si však môžete vychutnať aj drámu z obdobia druhej svetovej vojny, bláznivú komédiu či fantasy trhák z moderného prostredia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pondelok 20:00 Nova Cinema: Krstný otec II

Pondeľňajší večer ponúkne snímky pre náročných divákov. Najznámejšia mafiánska sága, nakrútená v spolupráci s tvorcom knižnej predlohy Mariom Puzom, pokračuje v rozprávaní príbehu o rodine Corleoneovcov. Opraty nad biznisom prebral najmladší syn Michael (Al Pacino) a rozvíja mohutné impérium. Čosi sa však dozvieme aj o začiatkoch Dona Vita Corleoneho (Robert De Niro) a o tom, ako sa v 20-tych rokoch 19. storočia pretĺkal životom New Yorku, aby si vybudoval meno a rešpekt. O kvalitách filmu Krstný otec II svedčí aj šesť sošiek Oscarov, z toho jedna aj pre samotného režiséra Francisa Forda Copollu.


Prečítajte si viac o Marlonovi Brandovi, ktorý stvárnil Vita Corleoneho v prvej časti!


20:20 Jednotka: Zázračné deti

Inváziou nemeckého wehrmachtu na Ukrajinu náhle ukončila dobré vzťahy medzi Nemcami a Rusmi. To však to neplatilo pre deti, ktoré sú už pár rokov dobrí kamaráti - Nemka Hanna Reich a židia Abrascha Kaplan a Larissa Brodsky. Všetkých troch spája láska ku klasickej hudbe, Abrascha a Larissa sú navyše nadaní muzikanti. Deti nechápu vlnu šialenstva a brutality, ktorá sa rozpútala, no vedia, že v tejto nemeckej dráme z roku 2011 sa môžu zachrániť iba spoločnými silami a hudbou.

Utorok 20:15 Dajto: Tropická búrka

Utorok patrí na Dajto bláznivej komédii Bena Stillera. Keď sa nakrúcanie fiktívneho akčného trháku zastaví, náklady stúpajú, atmosféra hustne a herecké primadony nie a nie sa vžiť do úloh. Zúfalý režisér preto na radu vojnového veterána pošle hviezdy priamo do skutočnej džungle. Behom cesty ale narazia na domorodých bojovníkov, ktorí chcú proti americkej invázii bojovať zubami nechtami. A zatiaľ čo domáci pália ostrými, nič netušiaci herci si myslia že všetko je súčasťou diabolského plánu režiséra... V hlavných úlohách sa objavili okrem spomínaného Stillera aj Jack Black a Robert Downey Jr..


Na Bena Stillera sa môžete tešiť aj v komédii Noc v múzeu 3. Už čoskoro v kinách.


Streda 20:35 Film Plus: Kick Ass

Tínedžer Dave to má náročné. Ničím nevyniká, žije iba obyčajným životom priemerného stredoškoláka a z mdla ho dokážu vytiahnuť iba komiksy. Pri ich čítaní dostane spásonosný nápad – čo takto sa stať superhrdinom? To, že mu chýbajú samotné superschopnosti, je len taký maličký zádrheľ. Vychutnajte si nadupanú akciu, drsné fóry, iróniu a čierny humor v tejto adrenalínovej komiksovej jazde režiséra Matthewa Vaughna už v stredu na stanici Film Plus.


Ak vás film zaujal, na stránke ipark.sk si môžete zakúpiť aj komiksovú predlohu.


Štvrtok 20:15 Prima Family: Čarodejov učeň

Predstavte si, že by za vami prišiel niekto a povedal, že vašim osudom je stať sa čarodejníkom a váš potenciál je neuveriteľný. Presne to sa stalo Daveovi, ktorého takto nečakane prekvapil majster mág Balthazar Blake (Nicolas Cage). Nedobrovoľný učeň sa tak rýchlo musí vžiť do svojej úlohy, pretože New York ohrozuje jeden z najzákernejších a najagresívnejších čarodejníkov všetkých dôb, Maxim Horvath.


Z čoho sa momentálne raduje Nicolas Cage?


22:15 Markíza: Bad Boys

Partii francúzskeho zlodeja Faucheta sa podarí husársky kúsok. Priamo z policajného oddelenia v Miami ukradne množstvo zabaveného heroínu v hodnote až sto miliónov dolárov. Na stope sú im policajti Marcus a Mike (Will Smith a Martin Lawrence), ktorých okrem iného zamestnáva aj vražda Mikeovej známej – prostitútky. Dvaja priatelia si kvôli tomu musia na istý čas vymeniť identity, čo im prináša chvíle plné pretvárky, prestreliek a horúcich chvíľ...

Zdroj: telkac.sk 

Foto: telkac.sk

Tagy: Robert Downey Jr. Will Smith Krstný otec Al Pacino Bad Boys

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov