Komédie, zamilovaný Valentín, klasiky i drsné drámy: Pozrite si TV TIPY na týždeň

12.02.2018TV tipTroška komédie na začiatok, zamilovaného Valentína na stredu a strhujúcich drám na koniec. Tento týždeň je ponuka filmov naozaj široká. Ponúka klasiky, ale aj filmy, s ktorými môžete stráviť príjemný večer po ťažkom dni.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

PONDELOK 22:15 Markíza - Šéfovia na zabitie

Manažér Nick, zubný asistent Dale a účtovník Kurt majú šéfov, ktorým by ich nikto nezávidel. Čo môžete urobiť, keď je váš šéf psycho, nymfomanka alebo bastard? Výpoveď nie je riešenie. Tieto monštrá treba zastaviť.

UTOROK 20:15 Joj Cinema - Černí baroni

Filmová komédia podľa slávneho zakázaného románu Miloslava Švandrlíka, ktorý sa síce v 70. a 80. rokoch minulého storočia nevydával, ale o to väčšmi sa neoficiálne šíril a čítal. Trpká komédia, ktorá vás presvedčí o tom, že aj na zlé stránky našej histórie je možné pozerať sa s nadhľadom a humorom.

20:35 Joj - Valentínska láska po anglicky

Richard je úspešný univerzitný profesor, ktorý sa vzdá svojho zabehaného životného štýlu. Krásne vysokoškoláčky na jednu noc nechá kvôli oveľa mladšej Kate, s ktorou čaká dieťa. O tri roky neskôr sa Kate zamiluje do niekoho iného a odsťahuje sa. Zároveň posiela svoju sestru Oliviu, aby skontrolovala, či sa Richard dobre stará o ich syna. Je totiž presvedčená, že Richard sa vrátil k svojmu nezodpovednému životu. Na svoje veľké prekvapenie sa do Richarda sama zamiluje.

22:35 Markíza - Moja veľká láska

Film Nekonečná láska je príbehom o dievčati z vyššej spoločnosti, ktoré prežíva neobyčajný a vášnivý milostný vzťah s charizmatickým mladíkom. Ich láska sa nepáči jej rodičom, ktorí sa ju snažia všetkými spôsobmi bezohľadne ukončiť.


Mohlo by vás zaujímať: Od klišé po kultový pojem: B-čkový film prešiel obrovskou premenou


ŠTVRTOK 22:15 Nova - Šiesty zmysel

Odborník na detskú psychológiu doktor Malcolm Crowe (Bruce Willis) je úspešný muž. Cenia si jeho prácu, má milujúcu manželku Annu a je šťastný. Vo chvíli, keď si už nemôže od života viac želať, vtrhne do ich domu lupič, jeho bývalý detský pacient Vincent Grey. Pred rokmi mu ako psychiater nepomohol, a tak Vincent strieľa - najprv na Malcolma a potom do svojej hlavy. Prejde rok. Napriek osobným problémom sa naplno venuje svojmu malému pacientovi Coleovi Searovi. Všíma si zvláštne veci, ktoré sa okolo chlapca dejú. Lekár však nevie, čo vďaka tomuto chlapcovi zistí.

PIATOK 20:15 Dajto - Matrix Reloaded

V druhom pokračovaní trilógie Matrix Neo spoločne s Morpheom a Trinity bojujú proti počítačovým vládcom univerza. Chcú zastaviť zotročenie ľudstva a nemajú inú možnosť ako boj na život a na smrť. Sú nútení preniknúť hlboko do štruktúr Matrixu a v priebehu sedemdesiatich dvoch hodín objaviť a zlikvidovať centrum Zion i s jeho pomocnými jednotkami. A aby toho nebolo málo, Neo sa zo svojich temných nočných mor dozvie, že Trinitiným osudom je smrť. Opäť sa rozhodne vzbúriť.

20:15 Joj Cinema - Reportér

Píše sa rok 1969. Ostrieľaný reportér Ward Jansen (Matthew McConaughey) sa s kolegom vracia do rodného mesta na Floride. Chce na mieste činu získať viac informácií o udalostiach, po ktorých sa samotársky lovec aligátorov Hillary van Wetter (John Cusack) ocitol v cele smrti a čaká na popravu pre vraždu šerifa. Usvedčili ho navzdory chýbajúcim dôkazom. V pátraní pomáhajú Wardovi aj jeho mladší brat Jack (Zac Efron) a pôvabná Charlotte (Nicole Kidman).

22:15 Markíza - Hriešny tanec

Legendárny príbeh o láske medzi sedemnásťročnou Francis a jej učiteľom tanca Johnnym Castleom. V lete roku 1963 trávi Francis, ktorú volajú Baby, prázdniny so svojimi rodičmi a staršou sestrou v hotelovom komplexe pre bohatšiu sortu. Jednej noci však Baby začuje zvuky hudby, ktoré prichádzajú z blízkosti hotela. Zistí, že v ubytovni personálu sa koná divoká tanečná party. Spočiatku tomu nič nenasvedčuje, no medzi nevinnou tínedžerkou a jej učiteľom rozkvitne láska. V hlavných úlohách sa predstavili Patrick Swayze a Jennifer Grey.


Mohlo by vás zaujímať: Duševná choroba v hlavnej úlohe: Zmätenosť, desivé ilúzie, skreslené predstavy 


SOBOTA 20:35 Joj - Veľkí bratia

Dvaja nezodpovední predajcovia energetických nápojov vypijú priveľa svojho tovaru a spôsobia dopravnú nehodu. Aby sa vyhli väzeniu, súd im vymeria 150 hodín verejnoprospešných prác vo výchovnom programe pre problematické deti bez domova. Po jednom dni strávenom s deťmi sa im už väzenie nezdá byť až taký strašný trest. 

21:10 ČT1 - Prelet nad kukučím hniezdom

Formanovská klasika v hlavnej úlohe s Jackom Nicholsonom je skalným filmovým fanúšikom dobre známa. Dráma z prostredia psychiatrickej liečebne z roku 1975 odhaľuje šokujúce príbehy pacientov a metódy lekárov, o ktorých sa dovtedy veľmi nehovorilo. Malý podvodníček Randle (Nicholson) prichádza do štátnej psychiatrickej nemocnice, kde si má odslúžiť trest. Povahu rebela však v sebe nezaprie a pomaly si na svoju stranu získa všetkých pacientov. To sa nepáči nekompromisnej sestričke, ktorá nemá problém použiť desivé praktiky, aby jeho konanie zastavila. Film je adaptáciou svetového bestselleru Kena Keseyho a získal päť hlavných Oscarov.

NEDEĽA 20:15 Joj Cinema - Útek zo Sibíri

Útek bol iba začiatok. Jeden z najsilnejších skutočných príbehov o ľudskej vôli a túžbe po slobode bol nakrútený podľa knihy Slawomira Rawicza a popisuje útek skupinky väzňov z ruského gulagu v roku 1940. Utečenci sa vymania z neľútostnej sibírskej zimy, prejdú oblasťou jazera Bajkal a prekročia Transsibírsku magistrálu. Pred sebou však majú omnoho krutejšie skúšky ľudskej odolnosti a vôle.

23:10 Markíza - Šakal

V spoločnej akcii amerických a ruských bezpečnostných síl, vedených rukou majorky Kozlovovej a zástupcom FBI Prestonom, je zabitý brat mafiánskeho bossa Tereka Murada. Ten sa rozhodne pomstiť a objedná si za sedemdesiat miliónov dolárov profesionálneho zabijaka Šakala. Vo filme sa predstaví Bruce Willis ako najznámejší profesionálny zabijak v histórii a uväznený bývalý terorista Rciahrd Gere ako jediný muž, ktorý ho môže zastaviť. 

Zdroj: telkáč 

Foto: Koláž Telkáč, Video: YouTube

Tagy: Bruce Willis Richard Gere Hriešny tanec Patrick Swayze Jennifer Aniston Šéfovia na zabitie Šakal Černí baroni

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov