TV TIPY: Komédia, dokument aj dráma: Zaspomínajte si na doby minulé

Eštebák
17.11.2014TV tipDni sú stále kratšie a televízna obrazovka sa pre nejedného z nás stáva vítaným rozptýlením. Spomienky na Nežnú revolúciu poňala každá stanica po svojom, na svoje si prídu milovníci dokumentov, starších či novších českých komédií, ale poteší aj novinka v podobe filmu Fair Play.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pondelok 15:50 Dvojka: Fragmenty nežných dní 

Film, ktorý vznikol v prvých dňoch po 17. novembri 1989 určite zaujme ľudí, ktorí Nežnú revolúciu zažili na vlastnej koži, ale aj mladšiu generáciu. Zachytáva bezprostredné udalosti a atmosféru týchto dní: manifestáciu na námestí SNP v Bratislave, vystúpenie Milana Kňažka, manifestáciu študentov na Hviezdoslavovom námestí, míting dramatických umelcov v SND v Bratislave, výpovede a príhovory Ladislava Chudíka, Jána Budaja, Miroslava Kusého, Magdy Vášáryovej, Stanislava Štepku či Mariána Labudu.

Pondelok 16:25 Markíza: Probudím se včera

Možno ste aj vy niekedy zatúžili po návrate v čase. Sympatickému Petrovi sa jeho túžba splní. Má opäť šancu prežiť najkrajšie roky života a možno aj získať lásky krásnej Elišky, na ktorú nikdy nedokázal zabudnúť. Podarí sa mu jeho zámer, alebo si naopak uvedomí, že s minulosťou sa zahrávať nevypláca?

Pondelok 20:20 Jednotka: Fair Play

Výborná tohtoročná novinka režisárky Andrey Sedláčkovej nie je nostalgickou spominkou na minulý režim,ale pripomína jeho odvrátenú stranu. Zobrazuje v ňom príbeh mladej atlétky, ktorá nevedomky začne brať anabolické steroidy predpísané jej lekárom. Športoví pohlavári chcú z nej dostať lepší výkon za každú cenu. Postupne si Anna začne uvedomovať, že niečo nie je v poriadku, vyskočiť z rozbehnutého vlaku však vôbec nie je jednoduché. Výborný výkon podala v hlavnej úlohe Judit Bárdos a skvelý je aj Roman Luknár v úlohe jej trénera.

Utorok 20:00 ČT2: Zamatoví teroristi

Úsmevné gesto vzdoru, terorizmus alebo hrdinstvo? Dokumentárny film zobrazuje skutky troch mužov, ktorých za socializmu odsúdili za teror. Oni sami sa vracajú do minulosti a spomínajú na svoje činy. Jeden vyhadzoval do vzduchu strannícke vitríny, ďalší zas chcel na 1. mája odpáliť opustenú tribúnu, namiesto toho sa však opil a zaspal na mieste a s taškami plnými výbušnín. 

Streda 20:20 Jednotka Eštebák

Film Juraja Nvotu z roku 2012 zachytáva príbeh Adama, ktorému ponúkne spoluprácu ŠtB. Mladíkovi sa najskôr táto perspektíva nepozdáva, ale nekonic si zvolí ľahšiu cestu a súhlasí. Jeho pracovnou náplňou sa stane odpočúvanie cudzích rozhovorov. Všetko sa však skomplikuje, keď zistí, že sledovaný je aj on sám.

Zdroj: telkac.sk 

Tagy: Fair Play Eštebák

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj