Víkendové TV Tipy: Spielbergov Mníchov či Návrat Ružového pantera

Z filmu Dospeláci
23.01.2015TV tipZábava, akcia, ale i niečo na zamyslenie. Víkendová ponuka zaujímavých filmov je tradične pestrá a je len na vás či si niektorý z našich tipov vyberiete.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok:

20:15 Dajto Škola hada
Z nuly hrdinom. Aj tak by sa dal popísať dnes už priam kultový kung-fu film pod názvom Škola hada, ktorý stál na zrode fenoménu menom Jackie Chan. Nestarnúci Jackie nielenže stvárnil hlavnú úlohu, ale dostal aj možnosť vytvoriť choreografiu pre tento film a výsledkom bolo niečo, od čoho ázijské publikum nemohlo odtrhnúť oči. Ak máte teda radi Jackieho Chana, kung-fu filmy z ďalekého Hong Kongu alebo len akčné komédie, je Škola hada dobrou voľbou.


Mohlo by vás zaujať: Energický Jackie Chan: Od kaskadéra až po hviezdnu akčných filmov!


22:20 Jednotka Mníchov
Steven Spielberg je majstrom v subžánri historických drám a jeho Mníchov je toho dôkazom, o čom svedčí i päť nominácií na Oscara. Mníchov opisuje udalosti, ktoré nasledovali po barbarskom čine palestínskej teroristickej organizácie Čierny September, ktorej členovia zabili na Olympiáde v Mníchove viacerých izraelských športovcov. Odveta zo strany Mossadu bola nekompromisná a tvrdá, no zároveň postavila päticu mužov pred nevyhnutné otázky o vine, treste a skutočnej pravde.


Mohlo by vás zaujať: Sú slávni a protivní: 10 hercov, s ktorými nikto nechce pracovať


Sobota:

20:30 Markíza Dospeláci
Adamovi Sandlerovi sa v Dospelákoch podaril okolo seba zhromaždiť hviezdy hollywodskeho neba, aby prostredníctvom nich predostrel pred divákov zdanlivo jednoduchú otázku: Čo znamená dospelosť? „Jeho“ film nie je len nenáročná a jednoduchá komédia bez poriadneho deja, ale aj akási filmová poéma o zmysle života. Nie je to typická „Sandlerovka“ na jedno použitie, ale titul, ktorý vo vás zanechá možno i niečo viac.


Mohlo by vás zaujať: Najhoršie snímky roka: Týmito filmami sa hviezdy chváliť nebudú


21:15 ČT2 Návrat Ružového pantera
Celá séria o nemotornom vyšetrovateľovi Jacquesovi Clouseaouvi by azda ani nevznikla nebyť Petra Sellersa, ktorého si anglické publikum zamilovalo pre jeho nenapodobiteľný šarm. V Návrate Ružového pantera sme sa akoby vrátili na začiatok, keďže opätovne bol ukradnutý diamant známy ako Ružový panter a bude na neortodoxnom kriminalistovi s francúzskym akcentom, aby záhadu zmiznutia rozlúštil. Varovanie na záver: smiech je garantovaný.


Mohlo by vás zaujať: Obľúbená i nenávidená komédia: Sám doma priviedol Culkina do dôchodku


Nedeľa:

20:20 NOVA Ženy v pokušení
Tri ženy, tri generácie a tri rozličné pohľady na život a jeho zložky. Prichytenie neverného manžela rozprúdi kolotoč udalostí, ktoré prinútia ženy čeliť otázkam, nad ktorými sa dovtedy nezamýšľali. A situácia sa ešte viac skomplikuje, keď jeden mladík pomotá hlavu hneď dvom ženám zároveň – najprv dcére a potom i jej matke. Ale dá sa odolať pokušeniu?


Mohlo by vás zaujať: Nestyda Jiří Macháček: Ľudia predávajú svoje sny, ale máme sa lepšie


23:00 Markíza Smrtonosná zbraň 3
„Na toto som už príliš starý,“ povedal by asi Roger Murtaugh. Starý či nestarý, opätovne bude musieť spojiť sily so svojim kolegom v zbrani Riggsom, aby tentoraz očistili svoje meno po tom, čo boli falošne obvinení z podielu na výbuchu obytného domu. Vo vyšetrovaní im bude pomáhať nielen príťažlivá detektívka Lorna Coleová (bravúrna Rene Russoová), ale aj dobre známy Joe Pesci ako Leo Getze. Spoločne budú čeliť jednému z najväčších protivníkov v ich kariére.


Oči anjela, povaha diabla: Toto ste o Melovi Gibsonovi nevedeli


Zdroj: Boris 

Tagy: Jackie Chan Adam Sandler Peter Sellers Rene Russoová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj