TV Tipy: Batman proti Jokerovi, kultový Leon či Cudzinec

Temný rytier
20.02.2015TV tipStráviť večer pred televízorom znamená počas víkendu zaručenú zábavu. O romantiku sa postará dvojica Depp-Jolieová a Tatum-McAdamsová, o napätie Robert De Niro, Jean Reno či Christian Bale a humor zastúpi Eddie Murphy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Piatok:

Prima, 20:15, Manželský sľub
Stačil okamih a život novomanželov Paige (Rachel McAdamsová) a Lea (Channing Tatum) sa obrátil naruby. Paige pri nehode utrpí úraz hlavy, po ktorom príde o spomienky z posledných rokov života. Nespoznáva Lea, ktorý je zrazu pre ňu cudzí človek a navracia sa k minulému životu. Podarí sa Leovi vzbudiť u svojej milovanej ženy cit a zamiluje sa do neho znova? A rozpamätá sa niekedy na starý život? Uvidíte v cenami ovenčenej romantickej dráme Manželský sľub od talentovaného Michaela Sucsyho.


Mohlo by vás zaujať: Sexi striptér na režisérskej stoličke: Čo chystá v novom filme?


Jednotka, 22:00, Leon
Luc Besson už pri Piatom elemente ukázal, že i ten najobyčajnejší námet o záchrane sveta jednotlivcom sa dá spracovať zábavne a atypicky. Ale to už bolo známe už pri Leonovi. Na prvý pohľad tradičný akčný film predstavuje podľa Bessona atypickú romancu medzi starnúcim profesionálnym zabijakom (Jean Reno) a mladým dievčaťom (Natalie Portmanová). Obaja, hoci rokmi vzdialení, majú k sebe blízko svojou mentalitou a jeden druhému v živote pomáha. Môže však ich vzťah vydržať tvárou v tvár nabitej zbrani?


Mohlo by vás zaujať: Na kultového Leona sa nezabúda: Zistite o tomto filme viac


Sobota:

Nova, 20:20, Cudzinec
Flirtovať s Angelinou Jolieovou z vás môže spraviť nepriateľa číslo jedna. Presvedčí sa o tom i turista Johnny Depp, ktorého prázdninové milostné dobrodružstvo vrhne do víru nebezpečného tanca so životom a smrťou. Nemecký režisér Florian Henckel von Donnersmarck, ktorý si urobil meno strhujúcim filmom Životy tých druhých, prepojil v Cudzincovi akciu, napätie, tajomno, romantiku i komédiu. Výsledkom je mix, ktorý možno každému úplne nesadne, ale na pocit príjemne stráveného večera postačí.


Mohlo by vás zaujať: Johnny Depp po boku rockových hviezd: Neuveríte, čo sa z neho stalo!


ČT2, 21:40, Lovec jeleňov
Meno Michael Cimino dnes prakticky zapadlo prachom, za čo môže vďačiť Zlatej Maline, no už navždy bude spojovaný s azda najlepším filmom z obdobia vietnamskej vojny, Lovec jeleňov. Slávna a strhujúca vojnová dráma, v ktorej prežitie nemusí vždy znamenať víťazstvo, v roku 1978 získala celkovo päť Oscarov, pričom zlaté sošky si odniesli ako Cimino, tak i Christopher Walken. Robert De Nira trestuhodne opomenuli. Scéna z filmu s ruskou ruletou sa zaradila medzi najikonickejšie scény vo vojnových filmov v 20. storočí.


Mohlo by vás zaujať: Najhoršie herecké výkony: Aj hviezdy to vedia pokaziť


Nedeľa:

Dajto, 20:15, Cesta do Ameriky
Zhýčkaný a márnotratný Eddie Murphy ako Princ Akeem sa vyberie z Afriky do Ameriky, aby tu našiel lásku a nevestu. Rýchlo sa však presvedčí o tom, že Amerika nie je Afrika a nie všetko pôjde tak jednoducho a ľahko, ako si vysnil. O svoju vyvolenú bude musieť tvrdo bojovať a rovnako aj o to, aby vo veľkom svete neprišiel o rozum. Slávna komédia s Eddiem Murphym vás zaručene rozosmeje!


Mohlo by vás zaujať: Herci a ich dvojníci: Kto zaskakuje za hviezdy pri náročných scénach?


Markíza, 22:45, Temný rytier
Azda už navždy bude akékoľvek spracovanie Batmana zrovnávané s tým, ktoré nakrútil filmový mág Christopher Nolan. Ten ukázal, ako sa majú spracovávať komiksové predlohy a jeho Temný rytier je skutočne temne spracovaný. Heathovi Ledgerovi jeho prevtelenie sa do Jokera vynieslo Oscara a Christianovi Baleovi aspoň tú slávu. Nolanov film sa drží vysoko vo väčšine filmových rebríčkov a je to samé o sebe azda najlepšia pozvánka k tomu vidieť ho.


Mohlo by vás zaujať: Nolan si nevie predstaviť návrat k Batmanovi: Bolo to skvelé, ale...


Zdroj: Boris 

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj