Terminátor 3: Vzbura strojov
64% 76% 47%  
 

Terminátor 3: Vzbura strojov
62%

 
Pôvodný názov: Terminator 3: Rise of the Machines / T3: Rise of the Machines / Terminator 3 - Der Aufstand der Maschinen / Termin
Dĺžka: 95 minút
Žáner: thriller, akcia, scifi
Krajina: USA, Nemecko, Veľká Británia

Rok: 2003
Réžia: Jonathan Mostow
Napísal: , , , ,
Hrajú: Arnold Schwarzenegger, Claire Danes, Kristanna Loken, Nick Stahl, David Andrews
Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi roku 1997 podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo už 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdvaročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet.
Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X, doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou.
Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová, dcéra generála Roberta Brewstera, stvoriteľa počítačového systému Skynet, ktorý sa vymkne pod kontroly a poštve stroje proti ľudstvu, sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnosť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Ak však, pravdaže dokáže uniknúť vražednej T-X.
Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika terminátora T-101 - tajomného a teraz už zastaraného robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X, a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... Alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik...

Akčný film USA-VB-Nemecko (2003).