Úžasný hotel Marigold
73% 75% 79%  
 

Úžasný hotel Marigold
76%

 
Pôvodný názov: The Best Exotic Marigold Hotel
Dĺžka: 120 minút
Žáner: komédia, dráma
Krajina: Veľká Británia

Rok: 2011
Réžia: John Madden
Napísal: ,
Hrajú: Judi Dench, Tom Wilkinson, Patrick Pearson, Hugh Dickson, James Rawlings
Do slnkom prežiareného Jaipuru prichádzajú britskí seniori za vidinou nového života - finančne nezabezpečená, čerstvo ovdovelá Evelyn, ilúzií zbavený sudca najvyššieho súdu Graham, hašterivý párik Douglas a Jean, nekoneční hľadači lásky Norman s Madge, a napokon Muriel, ktorej jediným zámerom je dať si v Indii vymeniť kĺb a potom okamžite túto krajinu opustiť.
Všetci sa ocitnú vydaní napospas Sonnymu Kapoorovi, mladému, ambicióznemu a naivnému majiteľovi, ktorý zdedil po svojom otcovi kedysi úchvatnú budovu a verí, že sa mu ju podarí premeniť na prvotriedny luxusný hotel. Zatiaľ však môže ponúknuť hosťom iba čistý chaos. Čo ale Sonnymu chýba v zdrojoch, dokáže v hojnosti ponúknuť v podobe svojho nadšenia a entuziazmu.
Aj napriek jeho optimizmu sú však noví hostia zdesení. Postupne zisťujú, že k avizovaným "zlepšeniam" akosi nedošlo a vymoženosti v podobe vody, elektriny alebo telefónu zostávajú takmer nedostupné. A navyše sú hostia zmätení Indiou, krajinou plnou kontrastov. Na jednej strane je špinavá a nebezpečná, na druhej strane, krásna a výnimočná.
Zo začiatku to vyzerá, že ani jeden zo siedmich hrdinov netuší, čo im budúcnosť v cudzej krajine prinesie. Ale postupne, tak ako si vytvárajú nové priateľstvá a prežívajú nové zážitky, postupne zabúdajú na svoju minulosť a tešia sa z toho, čo im prinesie budúcnosť.

Aby ste si užili jeseň života, zabudnite na svoju minulosť! Britsko-americká komédia v spolupráci so Spojenými arabskými emirátmi (2011).