Rok:
2013
Réžia:
Ciaran Donnelly , Ken Girotti , Johan Renck
Napísal:
Michael Hirst
Hrajú:
Gabriel Byrne, Donal Logue, Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen
Obsah:
Kráľ Horik (DONAL LOGUE) prisľúbi Ragnarovi Lothbrokovi spojenectvo, ale žiada od neho službu. Ragnar mu musí vyjednať zmluvu na kúpu pôdy od Jarla Borga, náčelníka kmeňov vo švédskom Götlande, o ktorú má Horik eminentný záujem. Jarl Borg (THORBJ?RN HARR) o predaji pôdy nechce ani počuť, lebo obsahuje nerastné bohatstvo a vzácne kovy. Pôdu je ochotný len prenajímať alebo zdieľať za odmenu.
Jarl Borg presviedča Ragnarovho brata Rolla (CLIVE STANDEN), aby sa bratovi postavil a vzbúril sa proti jeho autoritárskym metódam, lebo všetku slávu, o ktorú sa pričinil aj on, zneužil Ragnar vo svoj prospech.
Ragnar so synom a malou skupinou odchádzajú k čarovnému stromu - storočnému jaseňu, ktorý sa zelená po celý rok. Ragnarova žena v Škandinávii má predtuchu, že sa stane nešťastie. Veštec ju varuje, že Ragnar je v ohrození a sa stane obeťou čarov a kúziel.
Vo Švédsku sledujú Ragnarovi muži krásku pod vodopádom. Očarujúca princezná Aslaug (ALYSSA SUTHERLANDOVÁ) im poblázni myseľ, rovnako tak aj Ragnarovi. Ragnar pozve krásnu ženu spod vodopádu do svojho tábora - ani nahú, ani odetú, ani hladnú, ani sýtu, ani v spoločnosti, ani samu. Aslaug mu dočista poblázni hlavu a viackrát s ňou spočinie na lôžku. Pri rozlúčke mu povie, že nosí jeho dieťa. Napĺňa sa tak veštba, že Ragnar bude mať viac synov...
Keď Jarl Borg odmietne kráľovi Horikovi predať pôdu, na obzore je vojenský konflikt. Borg chce Horika napadnúť s vojskom. Ragnar nepodporí Borga, a tak sa Borg obráti so žiadosťou o pomoc na jeho brata Rolla. A ten súhlasí. Rollo bude bojovať proti vlastnému bratovi Ragnarovi, veď si vždy želal jeho smrť, aby rozbehol svoju vlastnú slávnu kariéru. A tak sa Borg a Rollo postavia bok po boku proti kráľovi Horikovi a jarlovi Ragnarovi, aby si ubránili zem a dobyli cudzie kráľovstvo.