Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Simon Langton
Napísal:
Michael Aitkens , None
Hrajú:
Neil Dudgeon, Jason Hughes, Barry Jackson, Fiona Dolman, Edward Fox
Obsah:
V starom dome rodiny Villiersovcov sa na oslavu Vianoc postupne schádza celá rodina. Pri večeri objavia záhadný lístok s výstrahou, že čoskoro tí, čo majú na rukách krv, zomrú. Nikto tomu nechce veriť, ale v noci po Štedrom dni spadne zo schodov stará teta. Má síce ťažké poranenia, ale tvrdí, že ju niekto zhodil...
Po deviatich rokoch od samovraždy strýka Ferdyho Villiersa pricestuje domov na Vianoce Aidan Carter, syn jeho sestry Jennifer, spolu so svojou priateľkou Emily Hydeovou. V starom dome, ktorý by nutne potreboval stavebnú rekonštrukciu, žije so starnúcou Jennifer ešte teta Lydia Villiersová, mierne sklerotická stará dáma.
Postupne sa schádzajú aj ďalší príbuzní - súrodenci Jennifer - brat Ross a sestra Kate Frearsová s manželom Digbym a deťmi Howardom a Phoebe. Nechýba ani priateľ rodiny, Dominic Jones.
Pri večeri objaví Howard lístok, kde je napísané, že na Štefana budú všetci, na ktorých rukách uľpela krv, mŕtvi. Všetci sa na Howarda hnevajú, on však tvrdí, že odkaz rozhodne nenapísal.
Po polnočnej omši chce teta Lydia zaparkovať auto v garáži. Dvere na automatický ovládač zrazu nefungujú a auto z ničoho nič naštartuje. Stará žena sa dusí výfukovými plynmi, našťastie ju začuje Dominic s Emily a zachránia ju. Lydia tvrdí, že motor vypla a ovládač nefungoval, hoci Emily bez problémov otvorila.
Jennifer ju upokojuje, že iba zazmätkovala. V noci počuje Lydia nejaké zvuky, vyjde z izby a spadne zo schodov. Nehodu prichádza vyšetriť šéfinšpektor Tom Barnaby so seržantom Danielom Scottom. Barnaby sa v kútiku duše celkom aj teší, že nemusí sedieť doma a otravovať sa so svojimi "vtipnými" svokrovcami a tváriť sa spoločensky.
Medzitým sa Lydia v nemocnici preberie a tvrdí, že ju zo schodov niekto zhodil. A ďalšia smrť na seba nedá dlho čakať.