77% 100%  
 

Vraždy v Midsomeri - Štyri svadby a jeden pohreb

 

Séria 9 Epizóda 8: Štyri svadby a jeden pohreb

Žáner: Iné
Rok: 2011
Réžia: Simon Langton
Napísal: ,
Hrajú: Neil Dudgeon, Jason Hughes, Barry Jackson, Fiona Dolman, Edward Fox
Na pohrebe starousadlíčky sa zíde takmer celé mestečko. Keď príde k vražde jej priateľky, na povrch vyplávajú hriechy minulosti i súčasnosti. A závisí len od šéfinšpektora Barnabyho a jeho asistenta, seržanta Bena Jonesa, aby rozťali gordický uzol, pretože ďalšia vražda na seba nedá dlho čakať...
V mestečku Broughton sa koná pohreb Vivienne Marwoodovej, ktorá bola už dlhý čas ťažko chorá - a potom náhle zomrela na zápal pľúc. Pohrebu sa zúčastní jej manžel Henry so synom Rolandom, ale aj ďalší obyvatelia - doktor O'Dowd, Lorna Hastingsová, Peggy Aynscombeová s dcérou Fionou, reverend Anthony Gant a diakonka Cathy Hewlettová. Prišla aj Mildred Danversová, ktorá v Broughtone kedysi žila.
V mestečku sa práve chystá každoročný jarmok a s ním aj Naberačková jazda, predstavenie, ktorého korene siahajú do dávnej minulosti a jej pravidlá proti sebe stavajú mužov a ženy. Uprostred príprav však v hotelovej izbe nájdu mŕtvu Mildred Danversovú. Smrť, ktorá spočiatku vyzerá ako prirodzená, sa čoskoro ukáže vraždou - starú ženu niekto otrávil.
Šéfinšpektor Tom Barnaby a Ben Jones sa pokúšajú preniknúť do zložitých vzťahov medzi obyvateľmi mestečka. Len o krátky čas, čo reverenda Anthonyho vyberú ako jazdca pre tradičnú slávnosť, ho zastrelí neznámy strelec. A začína sa vyšetrovať. Z vraždy Danversovej spočiatku podozrievali práve Anthonyho, zdá sa totiž, že žena vedela niečo veľmi nepríjemné z jeho minulosti.
Potom však policajti odhalia, že Anthony bol homosexuál a mal kedysi aféru s nejakým mladíkom, a tento fakt poznalo viacero ľudí, rovnako ako to, že bol nevlastným bratom Henryho Marwooda. Lorna Hastingsová sa dokonca reverenda pokúsila vydierať, kým jej priateľka Peggy Aynscombeová je - ako sa neskôr ukáže - pre zmenu Henryho milenkou. Náhla smrť Henryho manželky vyvolá otázky - čo, ak sa jej chcel zbaviť, aby mohol žiťt s Peggy? Henry Marwood však Barnabymu vysvetlí, že ťažko chorá žena, ktorej choroba rýchlo postupovala, si vzala život sama.
K rozhodujúcemu obratu vo vyšetrovaní dôjde vo chvíli, keď Ben Jones začne odoberať obyvateľom mestečka biologický materiál na stanovenie DNA.