Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Emile Levisetti
Napísal:
Alexi Hawley , Shalisha Francis , Andrew W. Marlowe
Hrajú:
Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Ruben Santiago-Hudson, Molly C. Quinn
Obsah:
Vtedy sa na scéne objaví pomstychtivý sériový vrah Jerry Tyson, známy z prípadu 3XK. Tyson prezlečený do policajnej uniformy s odznakom sa zrazu vynorí vo väzení pred celou, v ktorej sedí Castle a vyhráža sa mu, že pobyt vo vyšetrovacej väzbe neprežije. Situácia si vynúti veľmi radikálne riešenie...
Tessu Hortonovú zavraždili extrémne sadistickým a rituálnym spôsobom. Jej telo zavesili na plafón pomocou hákov a ostnatého drôtu a do hlavy jej britvou vyryli neznámy symbol. Tak ju našla jej spolubývajúca po návrate zdomov. Detektívi sú zdecimovaní pohľadom na hrôzostrašné miesto činu.
Vrah svoju obeť pred zavesením na plafón omámil chloroformom a potom uškrtil. Pracoval v chirurgických rukaviciach, aby sa jeho DNA nepreniesla na obeť. Castle konštatuje, že vrah pracoval pokojne, dobre pozná policajné postupy pri vyšetrovaní vrážd a svoj zločin si doslova vychutnával. Odtlačky sú po celom byte, len v izbe zavraždenej boli starostlivo vyčistné. Na dverách sa nájde dvojica odtlačkov, ktoré nepatria obeti, ani jej spolubývajúcej, ale priamo Rickovi Castleovi. Odtlačky tam boli už pred jeho príchodom na miesto činu. A to je len prvý z radu dôkazov, ktoré z neho urobia hlavného podozrivého. Hoci policajní detektívi veria v jeho nevinu, musia ho podľa protokolu zatknúť.
Castle sedí vo vyšetrovacej väzbe a už čoskoro ho tam osobne navštívi skutočný vrah, ktorý mu nachystal pomstu. Je to sériový vrah Jerry Tyson, známy tiež ako 3XK, prezlečený v policajnej uniforme a Castlovi sľubuje skorú smrť.