Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Emile Levisetti
Napísal:
Alexi Hawley , Shalisha Francis , Andrew W. Marlowe
Hrajú:
Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Ruben Santiago-Hudson, Molly C. Quinn
Obsah:
Vražda rockového gitaristu Jamesa Swana na koncertnom turné sa stane senzáciou televíznej reality-šou, ktorú práve nakrúcajú o živote jeho slávnej kapely. V žiari reflektorov sa však Castle cíti ako ryba vo vode a na rozdiel od svojich kolegov, ktorí pred kamerami utekajú, si vyšetrovanie na mieste činu dokonalo užíva. Dokonca až do takej miery, že sám začne usmerňovať vyšetrovanie a svojich kolegov, ktorí sa pred objektívmi kamier všadeprítomného televízneho štábu nedokážu sústrediť na svoju prácu, začne režírovať ako hercov...
Na koncertnom turné slávnej rockovej kapely zavraždia jedného z jej členov, gitaristu Jamesa Swana (HUNTER JACKSON). Smrť rockovej hviezdy, ktorej telo našli v karavane, vyvolá mediálny ošiaľ, pretože všadeprítomný televízny štáb práve v týchto dňoch nakrúca dokumentárnu reality-šou o živote hudobnej skupiny v súkromí, zákulisí aj na živých vystúpeniach.
Starosta prikáže, aby vyšetrovací tím úzko spolupracoval s televíznym štábom, pretože ten musí dokončiť svoj senzačný program. A tak sa policajní dôstojníci, ktorí o televíznych kamerách nechcú ani počuť, sami stanú súčasťou živej televíznej reality-šou.
Spisovateľ Rick Castle sa v žiari reflektorov cíti ako ryba vo vode. V situácii, keď sa detektívka Kate Beckettová (STANA KATICOVÁ) bojí kamier a jej kolega Javier Esposito (JON HUERTAS) pred nimi rovno uteká, Castle preberie situáciu pevne do rúk a sám začne usmerňovať vyšetrovanie. Svojich ostýchavých kolegov, ktorí sa v centre pozornosti médií nemôžu sústrediť na svoju prácu, začne viesť ako režisér svojich hercov.
Vyšetrovanie na mieste činu už čoskoro odhalí spory medzi členmi kapely. Fanúšik Hank Rodgers (NICK THURSTON), ktorý kapelu na turné sprevádza, tvrdí, že na vine je údajne John Campbell (C. THOMAS HOWELL), z ktorého skupiny nedávno Swan odišiel, lebo nemohol zniesť jeho hviezdne maniere. Nedávno sa mali spolu stretnúť pre isté nevyriešené finančné záležitosti.