Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Emile Levisetti
Napísal:
Alexi Hawley , Shalisha Francis , Andrew W. Marlowe
Hrajú:
Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Ruben Santiago-Hudson, Molly C. Quinn
Obsah:
V kuchyni luxusnej reštaurácie sa pripravuje jedlo pro niekoľkých známych obchodníkov. Je medzi nimi aj miliardár, vynálezca a zlepšovateľ Eric Vaughn. Keď prinesú jedlo, jeho spoustolovník a obchodný partner Arthur Felder ochutná a vzápätí s penou na ústach padá mŕtvy na stôl.
Pri pátraní medzi personálom kuchyne sa ukáže, že kdosi prehodil objednávky - Felder dostal Vaughnovo jedlo a naopak. To znamená, že zomrieť mal Vaughn. Benettová sa snaží zistiť, či mal nepriateľov, alebo sa mu niekto vyhrážal. Pri výsluchu sa detektívka presvedčí, že okrem vysokej inteligencie má Vaughn k dobru ešte aj atraktívny vzhľad a nesporný šarm. To všeto vzbudzuje v Castlovi záchvaty žiarlivosti, ktoré by ale za nič nepriznal.
Keďže je takmer isté, že vrah sa pokúsi Vaughna zlikvidovať znova, dostane ochranu a umiestnia ho do prezidentského apartmá luxusného hotela. Tam mu podľa rozkazu kapitánky Gatesovej má robiť spoločnosť Kate, ktorá na Vaughna očividne urobila veľký dojem.
Castle je zničený a nalieha na Ryana a Esposita, aby prípad čo najskôr vyriešili a Beckettová sa mohla vrátiť k svojim obvyklým povinnostiam.
Polícia hovorí s Vaughnovým právnikom Davidem Andersonem, zatiaľ však bez výsledku.
Jed, ktorý Feldera otrávil - saxitoxin - privedie vyšetrovateľov na stopu chemickej továrne, ktorej prevádzku Vaughn nedávno zatvoril a kde pracovala výzkumníčka Cindy Paraltiová, pomstychtivá žena, s ktorou mal krásavec Vaughn krátky pomer. Keď ho náhle ukončil, Cindy sa z toho doteraz nespamätala.
Ďalšie indície vedú k pomocníkovi v kuchyni Corymu Harrisonovi, kterého však Ryan a Esposito nájdu v jeho byte zastreleného.
Svedectvo istého bezdomovca jasne ukazuje na Harrisona, že to on otrávil omylom Feldera, ale je viac než jasné, že to bolo na niečí príkaz. V osudný den prišiel neskoro do práce, viditelne sa bál a kamera ho na mieste, kde nastupoval do autobusu, zachytila pri rozhovore s mužom, ktorý mu odovzdal fľaštičku s jedom. Muža identifikujú ako nájomného vraha Thomasa Barbera...
Vaughn, očividne očarený Beckettovou, sa ju v hoteli pokúsi pobozkať, v tom ale niekdo niekoľkokrát vystrelí cez okno. Nikomu se nič nestane, práve vďaka tomu, že sa Vaughn v poslednej chvíli sklonil ku Kate. Jediný, kto zúri, je Castle.