Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Emile Levisetti
Napísal:
Alexi Hawley , Shalisha Francis , Andrew W. Marlowe
Hrajú:
Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Ruben Santiago-Hudson, Molly C. Quinn
Obsah:
Keďže Beckettová je stále vo Washingtone, Castle sa dohovorí s detektívmi Kevinom Ryanom a Javierom Espositom, že im bude pomáhať pri vyšetrovaní. Ale kapitánka Victoria Gatesová je proti tomu a spisovateľa z prípadu stiahne.
V New Yorku sa však nečakane zjaví špeciálna agentka FBI Rachel McCordová, ktorá z Washingtonu priletela aj s kolegyňou Kate Beckettovou, aby prípad vraždy mladého herca prebrali od newyorských policajtov z dôvodov národnej bezpečnosti.
Ryan s Espositom chcú prípad vyriešiť na vlastnú päsť a rýchlejšie, než FBI a požiadajú Castlea, aby im donášal od Beckettovej informácie.
A tak nastane bizarné paralelné vyšetrovanie, pričom Castleov newyorský tím a federálny tím jeho snúbenice Beckettovej sa stanú veľkými rivalmi a navzájom si kradnú vzácne informácie.
Je známe, že nakrúcanie seriálu v minulosti komplikoval zložitý vzťah obete vraždy Charlieho Reynoldsa s jeho hereckým kolegom Ramonom Russom, ktorý sa v súčasnosti venuje hereckej výuke, ale chcel by sa znova vrátiť pred kamery v pripravovanej filmovej verzii seriálu pre kiná. Vo filme má účinkovať aj nová hviezda Svetlana Renkovová, dcéra ruského mafiánskeho bossa, ktorá zohrá kľúčovú úlohu prostredníka medzi produkciou nového filmu a zločineckým pozadím jeho financovania.
Medzitým na 12. oddelenie newyorskej polície prichádza pracovať nový detektív, Grant "Sully" Sullivan.