Zítra vstanu a opařím se čajem
73% 81%  
 

Zítra vstanu a opařím se čajem
77%

 
Pôvodný názov: Zítra vstanu a opařím se čajem
Dĺžka: 100 minút
Žáner: komédia, scifi
Krajina: Československo

Rok: 1977
Réžia: Jindřich Polák
Napísal: , ,
Hrajú: Petr Kostka, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková
Pražská spoločnosť Universum organizuje poznávacie cesty raketami do minulosti. To chcú využiť traja nacisti Klaus Abard (Jiří Sovák), Ing. Bauer (Vlastimil Brodský) a Kraus (Vladimír Menšík) a venovať Hitlerovi (František Vicena) vodíkovú bombu ukradnutú z múzea, ktorá by na konci roku 1944 Tretej ríši pomohla zvíťaziť vo vojne.
Podplatený pilot Karel Bureš (Petr Kostka) im sľúbi, že ich tam dopraví. Nacisti sú vďaka omladzovacím pilulkám proti starnutiu v skvelej kondícii. Plán sa však zvrtne. Konštruktér Jan Bureš (Petr Kostka), Karlovo na nerozoznanie podobné dvojča, ale povahový protipól, sa v deň odletu 1. júna ráno oparí čajom a Karel sa udusí rožkom.
Jan nedokáže Karlovej priateľke Eve (Zuzana Ondrouchová) priznať do telefónu pravdu a radšej sa za Karla vydáva. Odštartuje namiesto neho s raketou, v ktorej sú okrem troch nacistov aj postarší americkí manželia Whiteovci (Marie Rosůlková, Otto Šimánek). Letuška Helena (Valerie Chmelová) s údivom pozoruje, ako sa bezohľadný sukničkár Karel zmenil na slušného džentlmena.
Napriek Janovmu odporu sa nacisti vtlačia do kabíny a Bauer pristane vo vojnovom Nemecku. Všetkých zatknú. Hitler odmietne pomoc troch nacistov. Omylom totiž pristáli o tri roky skôr - je 8. decembra 1941 - čas úspešných vojnových akcií a vstupu spojeneckého Japonska do vojny. Kraus, Bauer a Bureš ujdú, a uniknú tak poprave.
Vrátia sa späť do doby krátko pred štartom. Tak sú všetci účastníci cesty znovu živí a traja navrátilci majú navyše svojich dvojníkov. Jan má letieť znovu, ale on sa rozhodne, že sa nejako nacistov zbaví...
Ešte dvakrát letí Jan do minulosti, kým sa mu podarí zbaviť svet nacistov. Sám sa vo svojej dvojitej podobe stane Karlom, ženíchom Evy, a Janom, šťastne zamilovaným do peknej letušky Heleny.

Československá sci-fi komédia (1977). a ďalší.