Zorro: Tajomná tvár
67% 76% 72%  
 

Zorro: Tajomná tvár
72%

 
Pôvodný názov: The Mask of Zorro
Dĺžka: 135 minút
Žáner: western, dráma, akcia, dobrodružstvo, história
Krajina: USA

Rok: 1998
Réžia: Martin Campbell
Napísal: , , , ,
Hrajú: Catherine Zeta-Jones, Antonio Banderas, Anthony Hopkins, Stuart Wilson, Matt Letscher
Starnúci don Diego de la Vega, ktorý je v skutočnosti tajomným pomstiteľom bezprávia a bojovníkom proti španielskej nadvláde na území dnešnej Kalifornie - Zorrom, podľahne zákernému guvernérovi, donovi Rafaelovi Monterovi.
Ten ho zavrie do žalára a potom odvezie do Španielska jeho nedávno narodenú dcérku Elenu. Po dvadsiatich rokoch sa Montero vráti späť s plánom vydrancovať zlaté bane. Donovi Diegovi sa podarí z väzenia ujsť. Keďže sa Monterovi chce pomstiť a súčasne mu prekaziť jeho zlodušské plány, musí si nájsť pomocníka.
Je ním mladý bandita Alejandro Murrieta, ktoré ho zaučí do všetkých tajomstiev šermiarskeho umenia. S Alejandrovou pomocou sa Diego vysporiada s Monterom a podarí sa mu získať späť aj dcéru. Elena netušila, kto je jej skutočným otcom a až teraz sa dozvie, že Montero je vrahom jej matky.
Nový Zorro zabije aj vraha svojho brata, sadistického kapitána Harrisona Lovea, spolu s Diegom oslobodia uväznených robotníkov v zlatej bani. Hoci Diega smrteľne Montero poraní, stačí ešte pred smrťou požehnať zaľúbencom - Elene a Alejandrovi...
Alejandro rozpráva legendu o Zorrovi svojmu novorodenému synovi. Maskovaný pomstiteľ síce zomrel, ale aj tak sa objaví vždy vtedy, keď ho budú ľudia potrebovať...

Dobrodružný film USA-Nemecko (1998).