74%  
 

C.S.I.: Kriminálka Miami - Vnútorné záležitosti

 

Séria 5 Epizóda 12: Vnútorné záležitosti

Žáner: Akčné a Dobrodružné
Rok: 2006
Réžia: Matt Earl Beesley
Napísal: , , , ,
Hrajú: David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Veliteľ oddelenia vnútorných záležitostí miamskej kriminálky zatkne zamestnankyne Nataliu Boa Vistaovú a Maxine Valeraovú, keď nájdu zavraždeného policajného pracovníka Nicka Townsenda, bývalého manžela Natalie, ktorý v súčasnosti chodil s Maxine. Stopy usvedčujú obe kriminalistky z vraždy...
Keď nájdu zavraždeného Nicka Townsenda, bývalého manžela kriminalistky Natalie Boa Vistovej, ktorý sa na polícii zamestnal ako radový člen čaty čistiacej miesta činu po kriminalistickom vyšetrení, všetky dôkazy svedčia proti nej ako vrahyni.
Natalia bola na Nicka nahnevaná, pretože sa zamestnal v jej blízkosti, aby ju mohol ďalej provokovať a týrať, ale prisahá, že ho nezavraždila. Vyšetrovanie útvaru vnútorných záležitostí miamskej kriminálky rozdelí členov tímu CSI do názorových skupín a naruší ich súdržnosť.
Horatio Caine s pomocou nočnej zmeny laboratória CSI a bývalého priateľa Calleigh Duquesneovej musia nájsť dôkazy na očistenie Nataliinho mena. Vyšetrovanie Nickovej vraždy vedie tím Jakea Berkeleya . Keď vyjde najavo, že Nick v súčasnosti chodil s ďalšou policajtkou, Nataliinou kolegyňou Maxine Valeraovou, zatknú aj ju.
Horatio sa snaží dokázať, že Nick sa stal obeťou páchateľov celkom iného zločinu - vraždy Benjamina Rhodesa, ktorú práve vyšetrujú...
Natalia Boa Vistaová prichádza na miesto činu do bytu, kde zavraždili Benjamina Rhodesa a vymení si niekoľko ostrých slov so svojím ex-maželom Nickom Townsendom, členom čistiacej čaty, ktorá upratuje miesto činu po jeho vyšetrení kriminalistami. Rhodesa zabili granitovou knižnou policou a v hrudi má zranenie po slepom náboji.
Odtlačky prstov z police patria technikovi Jeffovi Murdockovi, pred násilníckym a psychopatickým Nickom a radí jej, aby s ním prestala chodiť, ale Maxine ju nepočúva.
Dr. Alexx Woodsová skúma krv na nohaviciach obete, ktorá nie je jej vlastná. Ukáže sa, že patrí manželke Jeffa Murdocha, psychoterapeutke Lauren Sloanovej. Lauren tvrdí Natalii, že Rhodes bol jej pacient a že sa porezala na rozbitej váze, keď bol u nej v ordinácii.
Keď zavraždia Nicka Townsenda, vyšetrovateľ Jake Berkeley zatkne Nataliu, pretože jej odtlačky prstov nájdu v Nickovom dome. Maxine sa chce priznať, že sa s Townsendom pobila a možno ho aj zabila, ale dôkazy nepotvrdia túto možnosť. Jake objaví u Townsenda zakrvavené náušnice, pochádzajúce z mieste činu vraždy Rhodesa. Townsend ako člen čistiacej čaty ju ukradol z miesta činu a patria vrahyni Lauren Sloanovej...
Calleigh Duquesneová a Ryan Wolfe dokážu, že slepá nábojnica pochádza zo zbrane Jeffa Murdocka. Lauren sa prizná, že zastrelila svojho milenca Rhodesa, jej manžel sa prizná k vražde Townsenda. Jeff chce náušnice svojej manželky späť. Jeff a Lauren sú zatknutí a Natalia s Valerou slobodné.