Boh odpúšťa... Ja nie!
63% 75% 42%  
 

Boh odpúšťa... Ja nie!
60%

 
Pôvodný názov: Dio perdona... Io no! / Blood River / God Forgives... I Don't!
Dĺžka: 115 minút
Žáner: western, thriller, akcia
Krajina: Taliansko, Španielsko

Rok: 1967
Réžia: Giuseppe Colizzi
Napísal: ,
Hrajú: Terence Hill, Bud Spencer, Frank Wolff, Gina Rovere, José Manuel Martín
Lupič Bill San Antonio so svojím spoločníkom Budom prepadnú vlak prevážajúci značné bohatstvo určené na výplaty miezd, všetkých postrieľajú a korisť dobre ukryjú. Pištoľník na strane zákona prezývaný Doc sa rozhodne dostať nielen Billa, ale aj jeho korisť. Naláka ho na partičku pokru, a keď sa objaví falošná karta, vyzve ho na súboj. Bleskurýchlo tasiaci Doc urobí s lupičom krátky proces.
Potom sa spojí s vyšetrovateľom poisťovne Earpom Hargityom, aby našlo ukryté peniaze. Ani jeden z nich netuší, že Billy nezomrel a už je spolu so svojimi spoločníkmi Docovi a Earpovi na stope, aby sa pomstili. Je len jasné, že vydarená dvojica sa čoskoro so zločincami na všetko odhodlanými stretne vo veľkolepom finále, kde, ako inak, Doc s Earpom pomocou svojich rukolapných presvedčovacích metód zvíťazia.

Bud Spencer ako vyšetrovateľ poisťovne a Terence Hill ako pištoľník na strane zákona pátrajú po úkryte ulúpených peňazí. Lupič Bill so svojím spoločníkom prepadnú vlak prevážajúci značné bohatstvo určené na výplaty miezd, všetkých postrieľajú a korisť dobre ukryjú. Pištoľník na strane zákona prezývaný Doc sa rozhodne dostať nielen Billa, ale aj jeho korisť. Spojí sa s vyšetrovateľom poisťovne Earpom. Je jasné, že vydarená dvojica sa čoskoro so zločincami stretne vo veľkolepom finále, kde pomocou svojich rukolapných presvedčovacích metód, ako inak, zvíťazia... Taliansko-španielsky spaghetti western (1967).