Dvanásť do tucta
58% 73% 57%  
 

Dvanásť do tucta
63%

 
Pôvodný názov: Cheaper by the Dozen
Dĺžka: 125 minút
Žáner: komédia, dráma
Krajina: USA

Rok: 2003
Réžia: Shawn Levy
Napísal: , , , ,
Hrajú: Hilary Duff, Steve Martin, Bonnie Hunt, Piper Perabo, Tom Welling
Športový tréner Tom Baker, ktorý je navzdory americkým rodinným štatistikám - na jednu rodinu pripadá 1,87 dieťaťa - otcom 12 detí a vôbec to nepovažuje za niečo výnimočné. Jeho žena Kate je nielen chápavou manželkou a milujúcou matkou, ktorá rutinne rieši každodenný chod domácnosti, radosti a starosti svojich ratolestí, ale dokáže sa sama presadiť ako spisovateľka.
Všetko funguje len do chvíle, keď Tom dostane ponuku trénovať prestížne futbalové mužstvo, čo však znamená presťahovať sa z vidieka na predmestie Chicaga. Deťom sa to vôbec nepáči. Problémy však pokračujú.
Kate totiž dostane list, že prestížne vydavateľstvo vydá jej knihu, v ktorej zachytila život ich rodiny a pozvú ju do New Yorku, aby sa osobne zúčastnila propagačných akcií. Celá akcia má trvať tri dni a Tom svätosväte sľúbi, že chod domácnosti bude pokračovať perfektne ďalej.
Opak je však pravdou. Tom musí riešiť každodenné domáce problémy a navyše sa perfektne predviesť na novom poste. Keď už chaos vrcholí, deti ho neposlúchajú a ignorujú jeho príkazy. Neostáva mu nič iné, len požiadať o pomoc najstaršiu dcéru Noru, ktorá už opustila rodné hniezdo a odsťahovala sa do Chicaga, kde žije vlastným samostatným životom.
Keď sa Kate vráti domov spolu s televíznym štábom, aby priamo u nich doma nakrútili interview s Oprah Winfreyovej, však príde k veľkému rozkolu medzi všetkými, vrátane rodičov. Zdá sa, že perfektne fungujúca rodina sa rozpadá.

Americká rodinná komédia (2003).