100%  
 

Hawaii 5.0 - Pokrvní bratia

 

Séria 4 Epizóda 19: Pokrvní bratia

Žáner: Akčné a Dobrodružné
Rok: 2011
Réžia: Larry Teng
Napísal: , , , ,
Hrajú: Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Masi Oka
Špeciálny policajný tím Five-0 dostane falošný tip od informátora o nelegálnom obchode so zbraňami, ktorý sa má odohrať v garážach. Steve McGarrett a Danny Williams vyrážajú do akcie, budova však exploduje a oni uviaznu v jej sutinách. Záchranári sa k nim nemôžu dostať a zasypaní muži sa budú musieť vyslobodiť vlastnými silami. Kto však z väzenia poslal falošný tip s cieľom, aby tím Five-0 padol do smrteľnej pasce?
Informátor Jason Dekker z väzenia dodá polícii tip na nelegálny obchod so zbraňami a Groverov zásahový tím SWAT vyrazí do označených garáží, aby zabránili zločinu. Nájdu len prázdny priestor. Po ich odchode Danny Williams a Steve McGarrett uvidia v priestoroch pre údržbárov zbitého muža. Zrazu budova exploduje, muž zomrie a obaja policajti sa ocitnú v sutinách zrútenej budovy. Záchranný tím skúma terén, Catherine sa spojí c McGarrettom a lokalizuje oboch preživších policajtov. Zistí však, že záchranári sa k nim nebudú môcť dostať a obaja muži sa budú musieť vyslobodiť vlastnými silami.
Chi ho a Kono zistia, že Dekker dostal falošný tip od spoluväzňa, známeho ako Pavúk, ktorého niekto vydieral a donútil ho naviesť tím Five-0 do pasce, v ktorej mali všetci jeho členovia zahynúť. Kto sa chcel policajtom pomstiť? Stopy vedú k bývalému agentovi CIA Edwardovi Cobbovi, ktorý oparoval v juhovýchodnej Ázii. McGarett sa v konfrontácii s ním dozvie, že v hrobe Wo Fata je v skutočnosti jeho matka, Wo Fat žije a je na slobode.