Rok:
2012
Réžia:
David Wellington
Napísal:
Morwyn Brebner , Malcolm MacRury
Hrajú:
Erica Durance, Daniel Gillies, Husein Madhavji, Julia Taylor Ross, Kristopher Turner
Obsah:
Alex pripravuje matkin pohreb a všetci sa jej snažia pomáhať. Charlie so Shahirom sa vyberú po jej brata Dougieho a Maggie má na starosti Marthine pozostatky, ktoré však zakrátko stratí. Alex čelí aj náročnému prípadu 16-ročného dievčaťa Erin, ktoré už odmalička potrebuje transplantáciu obličky. Tú jej má darovať jej mladšia sestra a Alex má podozrenie, že si ju rodičia zaobstarali len kvôli jej obličke. Maggie a Sydney sa venujú prípadu Olivie, ktorú trápi pálenie pri močení, počas ktorého riešia svoje vlastné problémy.
V. 11
Charlie čelí duchovi Bradyho, ktorý je silnejší ako predchádzajúce duše, s ktorými sa Charlie v minulosti stretol. Brady sa dokáže dotknúť vecí aj ľudí zo skutočného sveta, dokonca ich zvláda aj uchopiť, čo Charliemu spôsobí veľké problémy, obzvlášť na sále. S Alex a Cassie operuje chlapca, ktorý mal so svojimi dvoma bratmi nehodu a on je ako jediný zatiaľ ešte nažive. Sydney sa medzitým stará o tehotnú pacientku, ktorá spadla a utrpela poranenia hlavy. K prípadu je teda povolaný aj Shahir. Sydney dostala pracovnú ponuku v Londýne, ktorú chce prijať, len to musí oznámiť Maggie. Tá pracuje so Zachom na pohotovosti, kam boli prevezení dvaja spolubývajúci, ktorí sa fyzicky napadli.
V. 12
Sydney a Maggie sa pripravujú na svoj odlet do Londýna a majú na starosti svoj posledný prípad - bývalú zdravotnú sestru, ktorá si vzala miestneho lekára. Práve začala rodiť. Po pôrode však nastali komplikácie a k prípadu sa pripojí Alex. Maggie sa dozvedá o voľnej pracovnej pozícii v Hope Zion a Sydney jej nechce stáť v ceste. Shahir a Jonathan si nacvičujú úlohu otcov a Charlie má na starosti hneď dvoch duchov naraz. Dawn má podozrenie, že jej Zach klame a myslí si, že si našiel milenku.
V. 13
Na pohotovosť je so zranenou rukou prevezený mladý Hunter, ktorý svojím správaním budí podozrenie, že je na drogách. Jeho rodičia sa lekárom zveria, že sa Hunter v poslednej dobe razantne zmenil a začal byť veľmi agresívny. Alex si dáva za úlohu zistiť, čo Hunterovu zmenu správania spôsobuje. Charlie medzitým čelí novému psychiatrovi, ktorý nastúpil do nemocnice. Dawn a Zach majú vo svojom vzťahu problémy, ktoré sa snažia riešiť. Shahir prekonáva prekážky na ceste k otcovstvu. Deva prekvapí závan z minulosti v podobe jeho bývalého kamaráta, ktorého niekto brutálne napadol.
V. 14
Alex s Danou sa vybrali na hodinu jogy, na ktorej však ich cvičiteľka Layla skolabuje s bolesťou brucha. Okamžite je prevezená do nemocnice, kde jej diagnostikujú pruh, ktorý treba operovať. Layla však trvá na tom, aby bola počas operácie pri vedomí. Dana sa medzitým venuje inému prípadu, dvojčatám Saltovcom, ktorí jej nakoniec pomôžu natočiť Shahirovu prezentáciu pre adopčnú agentúru. Rezidenti sa venujú prípadu zápasníka Jakea, pri ktorom majú podozrenie, že berie steroidy.